Najlepsza nauka pływania na świecie.

Wierzymy, że każdy powinien się cieszyć pięknym stylem pływackim.
Pływacy TI nie tylko pływają pięknie, oni KOCHAJĄ pływanie.

warsztaty kraula

Każde warsztaty TI odbywają się według niezawodnego schematu. Doświadczenie dowiodło, że każdy kto opanuje wszystkie umiejętności w podanej kolejności, zmierza w kierunku bezwysiłkowego, wydajnego stylu pływackiego z niesłychaną łatwością i szybkością.

1. W harmonii z wodą

Zawsze rozpoczynamy prostymi ćwiczeniami uczącymi równowagi. Jak tylko opanujesz równowagę – uczucie pełnego i bezwysiłkowego wsparcia o wodę – przestaniesz tracić energię na walkę z faktem „zatapiania” się ciała i poczujesz się o wiele bardziej swobodniej. Nauczysz się także dużo szybciej każdego następnego ćwiczenia. Równowaga jest elementem bezdyskusyjnym, jeżeli chodzi o wydajne pływanie. Jeśli jej nie opanujesz wszystkie Twoje ruchy będą męczące i nieefektywne. Ryby zawsze pozostają w jak najlepszej równowadze, a pierwsze lekcje TI pokażą jak i Ty możesz równowagę osiągnąć.

2. Opływowość

Co przeszkadza Tobie pływać szybciej lub dalej? Jest to opór wody, nie Twoja wytrzymałość lub siła. Woda jest ścianą, ponieważ jest 1000 razy gęściejsza od powietrza. Najsprytniejszą zatem rzeczą jest nauczyć się przemieszczać nasze ciało przez jak najmniejszą przestrzeń w wodzie. Opływowi pływacy potrzebują o wiele mniej energii i siły. Ryby są szybsze od ludzi, gdyż kształt ich ciała jest gładki. Pływacy Total Immersion uczą się kształtów takich, jakie posiadają ryby.

3. Płynność ruchów

Ponieważ pływanie odbywa się w cieczy, płynność ruchów jest wielce wynagradzana, podczas gdy jej brak jest skutecznie karany. Ludzie pływając tracą więcej sił na tworzenie fal i turbulencji wokół siebie niż są w stanie dostarczyć na drodze treningu. Nauczymy Ciebie, by wykorzystywać płynny i harmonijny napęd, który czerpie energię z rytmu ruchu tułowia.

4. Ucz się ćwicząc, nie pływając

Głównym utrudnieniem w osiąganiu postępu jest pamięć mięśniowa. „Powielanie zmagań z wodą” rozwija głęboko zakorzenione nawyki nieefektywności. Ćwiczenia TI omijają upartą pamięć mięśniową i upraszczają proces nauczania, prowadząc Cię przez serię mini-umiejętności. Odnosisz same korzyści i ćwiczysz według zasady „próba i sukces” zamiast „próba i błąd”. Ponadto każde ćwiczenie utrwala coś niezwykle cennego, coś, co pozwoli pływać pełnym stylem lepiej niż kiedykolwiek sobie to wyobrażałeś.


Weekendowe warsztaty TI – kraul:

Daj nam dwa dni, a nauczymy Cię pływać lepiej niż kiedykolwiek się spodziewałeś:

Warsztaty TI są najskuteczniejszym instruktażem pływackim na świecie. Nasi studenci – nawet ci sfrustrowani brakiem postępu – odczuwają olbrzymią i natychmiastową poprawę skuteczności pływania już po kilku godzinach specjalistycznego treningu. średnia poprawa wydajności na warsztatach TI wynosi 25%. Przypływ radości z pływania jest nieograniczony!

Nauczymy KAŻDEGO lepiej pływać.

Powszechnie czynimy cuda z niedoświadczonymi i niewprawnymi pływakami. Jeżeli jesteś w stanie przepłynąć 25m w jakikolwiek sposób, możemy w ciągu zaledwie kilku godzin, zmienić Cię z osoby z trudem poruszającej się w wodzie w osobę pływającą. Doświadczeni pływacy powtarzają nam, że nauczyli się więcej w ciągu 2 dni warsztatów TI niż przez 10 lat tradycyjnego treningu.

Jakie będę miał korzyści z warsztatów TI?

Kiedy pytamy się na pierwszym spotkaniu w sobotę, kto spodziewa się być najwolniejszym pływakiem, prawie połowa osób podnosi ręce. W niedzielę opuszczają nas z dużym uśmiechem na ustach i nowym, pięknym stylem pływackim. Warsztaty TI nie są przeznaczone dla osób w ogóle nie pływających lub mających lęk wody, ale każda średnio aktywna osoba mogąca przepłynąć 25 albo 50m w dowolny sposób – niekoniecznie kraulem – może z powodzeniem ukończyć nasz system szkoleniowy.

Warsztaty TI promują koncentrację, a nie wysiłek.

Będziesz o wiele więcej myślał i uczył się niż kiedykolwiek się tego spodziewałeś, podczas krótkich przerw pomiędzy ćwiczeniami będzie czas na cenne uwagi, złapanie oddechu i zebranie myśli. I nawet jeśli uważasz się za całkiem niezłego pływaka – gdy tylko posiadasz ludzkie DNA – potrafimy odmłodzić Twoje pływanie i pomóc o wiele bardziej się nim cieszyć.

Warsztaty TI w zbliżeniu

W ciągu 90-minutowych sesji basenowych, nauczymy Cię serii 12 przemyślnie zsynchronizowanych ćwiczeń, rozpoczynając od prostych pozycji równowagi i postępując stopniowo w kierunku pełnego stylu. Każdy krok uczy czegoś kluczowego z pływania TI.

Sesja basenowa

Sobota rano poświęcona jest oduczeniu marnujących energię ruchów. Opanujemy proste ćwiczenia równowagi, które pozwolą pozostać bezwysiłkowo opartym o wodę i zdumiewająco poprawić Twoją wydajność i łatwość poruszania się.

Sobota po południu, pokażemy jak poruszać się w wodzie z dużo większą ekonomiką, nauczymy Cię opływowej sylwetki ciała i bezwysiłkowej rotacji w sekwencji UnderSwitch.

Niedziela rano, nauczymy Cię wykorzystywać bezwysiłkowy napęd, łącząc pracę ramion z dobrze ułożonym, opływowym i rytmicznie rotującym tułowiem, wykorzystując sekwencję ZipperSwitch.

Niedziela po południu przejdziesz z pływania jak człowiek na pływanie jak ryba w trakcie stopniowego zastępowania ćwiczeń pływaniem pełnym stylem przy wykorzystaniu sekwencji OverSwitch i pełnego stylu.

Zajęcia klasowe:

sobotę pokażemy – korzystając z video – jak technika TI wytworzy w Tobie stan pływalności. W niedzielę wyjaśnimy, jak zostać swoim własnym trenerem i cieszyć się pływaniem przez całe życie. Podamy potrzebne wskazówki, jak zbudować efektywny i przyjemny program treningowy, który najlepiej wykorzystuje to, czego nauczyłeś się na warsztatach.

Analiza video:

Nagramy Ciebie spod wody w sobotę rano i przeanalizujemy w trakcie sesji klasowej. Ukaże to bardzo obrazowo, dlaczego nie pływasz tak dobrze jak byś chciał lub na tyle dobrze, na ile Ciebie stać. Całą procedurę powtórzymy w niedzielę po południu, by wyraźnie pokazać, czego się nauczyłeś i jakie będą Twoje priorytety na najbliższą przyszłość.

Czy mam być w dobrej formie?

Niektórzy nasi uczestnicy zastanawiają się czy potrzebny jest jakiś specjalistyczny trening przed warsztatami. Właściwym zaleceniem może być, aby nie robić żadnego dodatkowego pływania przed zajęciami. Często ci z najmniejszym doświadczeniem pływackim uczą się nowych ćwiczeń szybciej, gdyż ich zła pamięć mięśniowa jest mniej obciążona.

Nasz dorobek, jeśli chodzi o czynienie z ludzi naprawdę dobrych pływaków jest nieosiągalny przez nikogo. Tysiące pływaków zainteresowanych poprawą stylu wzięło już udział w warsztatach TI, spotykając się przedtem jedynie z zamętem pojęciowym i głęboką frustracją, aby w niedalekiej przyszłości odnieść sukces w pływaniu. Pozwól nam pomóc Tobie w odkryciu radości i przyjemności z pływania TI.